Koło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej, Mediów i Internetu powstało na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku w roku akademickim 2009/2010. Nasi członkowie zajmują się promowaniem wiedzy z zakresu prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej, prawa Internetu i nowych technologii, uczestniczą w projektach badawczych, stale podwyższają swoje kwalifikacje oraz rozbudowują warsztat naukowy. Dodatkowo organizujemy spotkania, szkolenia, seminaria i konferencje naukowe.
Nasze główne osiągnięcia:
Rok akademicki 2020/2021
- organizacja warsztatów w ramach projektu „Prawo własności intelektualnej - ja to rozumiem!” organizowanego przez Fundację Legalna Kultura (15 czerwca 2021 r.)
– organizacja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. ,,Rozwój technologii w aspekcie prawnoautorskim i filozoficznym" (26 kwietnia 2021 r.)
– organizacja webinarium pt.: „Czy specjalizacja w prawie filmowym oznacza dla prawnika życie jak w filmie?” (13 stycznia 2020 r.)
– organizacja webinarium pt.:„Wybrane problemy sztucznej inteligencji” (11 grudnia 2020 r.)
Rok akademicki 2019/2020
– współorganizacja ogólnopolskiego konkursu IP Challenge (6 marca 2020
r.)
- udział w seminarium naukowym w Ministerstwie Sprawiedliwości i Ministerstwie Cyfryzacji w Warszawie (5-6 marca 2020 r.) – udział członków Koła w II edycji Game Academy (6 grudnia 2019 r.)
Rok akademicki 2018/2019
– Udział członków koła w wydarzeniu East Games United; – Współorganizacja seminarium naukowego nt. Dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym; – Udział członków koła w międzynarodowej konferencji Copy Camp w Warszawie.
Rok akademicki 2017/2018
– Udział w wydarzeniu „East Games United”; – Udział w programie „Szlachetna Paczka”; – Współorganizacja seminarium naukowego oraz udział członków koła w spotkaniu z Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych pt. „100-lecie zawodu rzecznika patentowego w Polsce; – Udział w ogólnopolskim konkursie IP challenge – studenci Wydziału Prawa UwB zajęli pierwsze miejsce w Polsce; – Współorganizacja oraz udział członków koła w seminarium naukowo-praktycznym dotyczącym nowych regulacji prawnych ochrony danych osobowych w świetle RODO; -Udział w Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki w Suwałkach - prezentacja makiety dotyczącej Internetu Rzeczy; – Udział w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie - prezentacja makiety dotyczącej Internetu Rzeczy.
Rok akademicki 2016/2017
- Udział w Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki w Białymstoku; -Organizacja konferencji „Ścigani za ściąganie”; -Organizacja wydarzenia „Podlaska marka- jak chronić swoje produkty”.
Rok akademicki 2013/2014
– Organizacja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawa w Internecie”; – Organizacja seminarium poświęconego problematyce prawnych aspektów powrotów odzyskanych dzieł sztuki do Polski pt. „Wielka dzieła sztuki i ich powroty, czyli o odzyskiwaniu dzieł sztuki z zagranicy” w ramach XII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki; – Przeprowadzenie cyklu szkoleń „UWAGA PLAGIAT” – Organizacja seminarium pt. „Masz prawo do mody! Teoretyczne i praktyczne aspekty prawa mody” – w ramach Dni Wydziału Prawa; – Udział Koła w promocji konkursu Europejskiej Fundacji Analiz Prawnych na najlepszy esej prawniczy dotyczący orzeczenia TS UE lub ETPCz mającego największy wpływ na krajowy porządek prawny; – Udział drużyny złożonej z członków Koła w ogólnopolskim konkursie z prawa własności intelektualnej „IP Challenge 2014” oraz osiągnięcie trzeciego wyniku w Polsce; – Wyjazd reprezentacji Koła (11 osób) do Urzędu Patentowego RP w Warszawie oraz udział w wykładzie prof. Krystyny Szczepanowskiej-Kozłowskiej „Znak towarowy renomowany”.
Rok akademicki 2012/2013
– Organizacja wydarzenia "Wikiedycja na Wydziale Prawa UwB" - szkolenie z zakresu edytowania Wikipedii oraz maraton wprowadzania haseł związanych z Wydziałem Prawa UwB; – Organizacja szkolenia "Korzystaj legalnie z Internetu!"; – Organizacja seminarium naukowego "Patent na prezent"; – Organizacja otwartego spotkania Koła poświęconego digitalizacji; – Udział w I Forum Kół Naukowych i Organizacji Studenckich Uniwersytetu w Białymstoku.
Rok akademicki 2011/2012
– Organizacja Seminarium nt. Zasobów Open Access - Interdyscyplinarnie o kobiecie (spojrzenie z punktu widzenia prawa i socjologii); – Organizacja wydarzenia „Twoje prawa w Sieci - praktyczne aspekty prawa autorskiego w Internecie”; – Organizacja wydarzenia „UWAGA PLAGIAT” - w ramach X Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki; – Udział w otwartych wykładach w Urzędzie Patentowym RP wraz z zaprzyjaźnionymi kołami z UMK w Toruniu i UAM w Poznaniu.
Rok akademicki 2010/2011
– Udział w międzynarodowym projekcie "Prawo autorskie dla bibliotekarzy", będącym częścią projektu Berkman Center for Internet & Society.
|