Dni Wydziału Prawa

Data wydarzenia 18-05-2022
Kategoria wydarzenia Seminarium
W tym roku powracają Dni Wydziału Prawa! Przed nami bardzo ciekawe wydarzenia, interesujące wystąpienia, piknik i nie tylko!
 
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem:
 
ŚRODA 18.05.2022 r.

10:00-15:00 - Wystawa i prezentacja współczesnej broni i wyposażenia Wojska Polskiego, Foyer oraz Musztra  (11:00, 12:00, 14:00) foyer/parking Wydziału Prawa

W ramach Dni Wydziału Prawa Koło Towarzystwa Wiedzy Obronnej zaprasza na spotkanie z żołnierzami 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. W ramach spotkania przewidziano prezentację indywidualnego wyposażenia, uzbrojenia a także możliwość zapoznania się z zasadami naboru do służby. Uczestnicy spotkania będą mieli również okazję wziąć udział w zajęciach z musztry.

10:00-15:00 – Stoisko informacyjne Służby Kontrwywiadu Wojskowego, foyer/parking Wydziału Prawa

W ramach Dni Wydziału Prawa Koło Towarzystwa Wiedzy Obronnej zaprasza na spotkanie z przedstawicielami Służby Kontrwywiadu Wojskowego. W ramach spotkania przewidziano możliwość zapoznania się z zasadami naboru do służby oraz specyfiką pracy w Służbie.

10:00-15:00 - Stoisko informacyjne „Jak studiować w UE?”, foyer/parking Wydziału Prawa

W ramach Dni Wydziału Prawa Koło Współpracy Międzynarodowej serdecznie zaprasza na spotkanie z Koordynatorem Programu Erasmus+ Panią dr Kamilą Bezubik oraz studiującymi na Wydziale Prawa studentami z partnerskich uczelni zagranicznych, którzy opowiedzą o możliwościach i korzyściach płynących z odbywania studiów za granicą.

10:00 – 15:00-  Stoisko informacyjne „Masz prawo wiedzieć”, foyer/parking Wydziału Prawa

Serdecznie zapraszamy młodzież licealną do zapoznania się z ofertą edukacyjną Wydziału Prawa UwB oraz procesem rekrutacji na oferowane kierunki studiów. Nauczycieli i opiekunów młodzieży zachęcamy  co zapoznania się z ofertą wykładów i warsztatów  skierowanych do uczniów, realizowanych  przez pracowników Wydziału Prawa w siedzibie szkoły lub na naszym Wydziale w trakcie roku szkolnego.

10:00-11:00 - Spotkanie z Panią Major Małgorzatą Repnik - "kobiety w armii", aula 104

11:15-12:15  - Spotkanie z Lechem Pilarskim - "Dziennikarz i media a bezpieczeństwo państwa", aula 104

12:30- 14:00 - Symulacja rozprawy rozwodowej Miłość, czy może jej brak? – na podstawie historii British Royal Family, sala 213 i aula 104 (transmisja)

W ramach Dni Wydziału Prawa Koło Nauk Cywilistycznych pragnie serdecznie zaprosić wszystkich studentów na symulację rozprawy rozwodowej pt. „Miłość, czy może jej brak? – symulacja rozprawy rozwodowej na podstawie historii British Royal Family”. Wydarzenie odbędzie się dnia 18 maja 2022 r. w godz. 12.30-14.00 w sali 213.

Tematem symulacji rozprawy rozwodowej będzie historia rozwodzącego się małżeństwa inspirowanego historią miłosną księżnej Diany i księcia Karola, którzy po 4 latach życia w separacji i po blisko 15 latach małżeństwa postanowili się rozwieść w 1996 roku. Brytyjskie media żyły wówczas tym skandalem, podczas którego podnoszono, że małżeństwo od początku nie było szczęśliwe, ze względu na przymus zachowania tradycji i podtrzymania „królewskiej krwi”. Księżna Diana, na początku wyjątkowo zauroczona księciem Karolem, nie widziała, że jej mąż myślami jest przy innej osobie. Małżeństwo, w którym tylko jedna osoba ciepło myśli o drugim małżonku, z góry jest skazane na porażkę.

Podczas symulacji zostanie przeprowadzone postępowanie rozwodowe między małżonkami w oparciu o przepisy dotyczące rozwodu według ustawodawstwa polskiego (tj. Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy oraz Kodeks Postępowania Cywilnego).

13:00-14:30 - "Kolekcjonerskie papiery wartościowe" - wystawa historycznych papierów wartościowych oraz prelekcja mec. Leszka Koziorowskiego nt. akcji kolekcjonerskich, sala 216

Koło Naukowe Prawa Handlowego serdecznie zaprasza na wydarzenie „Kolekcjonerskie papiery wartościowe" – wystawa historycznych papierów wartościowych oraz prelekcja mec. Leszka Koziorowskiego. Spotkanie odbędzie się 18 maja, o godz. 13:00 w sali 216 (budynek Wydziału prawa UwB).

Radca Prawny Leszek Koziorowski, partner w kancelarii GESSEL w Warszawie oraz prezes Stowarzyszenia Kolekcjonerów Historycznych Papierów Wartościowych od 2009 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu prawa rynku kapitałowego. Pozostaje także redaktorem naczelnym Rocznika Historii Papierów Wartościowych i autorem licznych publikacji poświęconych tej dziedzinie prawa m.in. książki „Akcje notowane na warszawskiej giełdzie do 1939 roku". Jego artykuły i felietony ukazywały się m. in. w „Przeglądzie Prawa Handlowego", „Prawie Papierów Wartościowych", „Radcy Prawnym", „Rynku Kapitałowym", „Rzeczpospolitej", „Gazecie Giełdy Parkiet" i „Dzienniku". Pełnił funkcję arbitra Sądu Giełdowego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2015 roku zasiada w Komitecie Ładu Korporacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie współtworzył Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016 i najnowsze: Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2021. Piastował stanowisko przewodniczącego i członka Rad Nadzorczych w wielu spółkach akcyjnych prywatnych i publicznych, np. IGLOTEX S.A. (przewodniczący RN), ESALIENS TFI S.A. (przewodniczący RN), Zakłady Odzieżowe BYTOM S.A., TETA S.A. (przewodniczący RN), TAURON Polska Energia S.A. (w latach 2010-2017).

Podczas wystawy oraz prelekcji uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć imponującą kolekcję historycznych papierów wartościowych oraz zapoznania się z ewolucją papierów wartościowych w ujęciu historycznym.

14:30- 16:00 – Gra Wydziałowa

CZWARTEK 19.05.2022 r.

11:00-13:00 - „Masz prawo wiedzieć” stoisko informacyjne, foyer

Serdecznie zapraszamy przybyłych gości, młodzież licealną do zapoznania się z ofertą edukacyjną Wydziału Prawa UwB oraz procesem rekrutacji na oferowane kierunki studiów. Nauczycieli i opiekunów młodzieży zachęcamy  co zapoznania się z ofertą wykładów i warsztatów  skierowanych do uczniów, realizowanych  przez pracowników Wydziału Prawa w siedzibie szkoły lub na naszym Wydziale w trakcie roku szkolnego.

11:00-13:00 -Stoisko informacyjne  JAK STUDIOWAĆ W UE?, foyer

W ramach Dni Wydziału Prawa Koło Współpracy Międzynarodowej serdecznie zaprasza na spotkanie z Koordynatorem Programu Erasmus+ Panią dr Kamilą Bezubik oraz studiującymi na Wydziale Prawa studentami z partnerskich uczelni zagranicznych, którzy opowiedzą o możliwościach i korzyściach płynących z odbywania studiów za granicą,

11:30- 12:45 – Warsztaty „Trzeci sektor i wolontariat – jak mądrze pomagać”, aula 104

W dobie obecnych kryzysów i problemów wszyscy przekonaliśmy się jak ważny jest wolontariat. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zasady  pomocniczości i solidarności społecznej oraz nauczyć się jak pomagać potrzebującym w sposób trafny i wspierający zapraszamy na warsztaty organizowane przez Koło Inicjatyw Administracyjnych.

13:00 – 15:00 – Oscary studenckie, aula 104

15:00 – Piknik, parking Wydziału Prawa

 

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku  -  www.bialystok.pl

Partner strategiczny:
Województwo Podlaskie

Patronat medialny:
Białystok Online - Portal Miejski Białystok
Polskie Radio Białystok