Dr hab. Dariusz Kijowski, prof. UwB, powołany na członka Rady Legislacyjnej XI kadencji

29 czerwca 2010 r. dr hab. Dariusz Kijowski, prof. UwB, został powołany na członka Rady Legislacyjnej XI kadencji, doradzającej premierowi oraz rządowi w kwestiach stanowienia prawa oraz jego oceny.

Rada istnieje od 1972 roku, a jej X kadencja zakończyła się 29 maja br. Członkowie Rady Legislacyjnej XI kadencji otrzymali powołania 29 czerwca, w rąk premiera Donalda Tuska. Szef rządu podkreślił, że nowo powołana rada powinna pomagać w nowoczesnym zarządzaniu państwem.
Rada ma czteroletnią kadencję. Jej przewodniczącym został dr hab. Marek Zubik. W skład rady weszli ponadto: prof. dr hab. Marek Bojarski, dr hab. Maciej Kaliński, dr hab. Dariusz Kijowski, dr hab. Elżbieta Kornberger-Sokołowska, dr hab. Małgorzata Korzycka-Iwanow, dr hab. Maria Rogacka-Rzewnicka, prof. dr hab. Mirosław Stec, dr hab. Jakub Stelina, dr hab. Karol Weitz i prof. dr hab. Anna Wyrozumska. Sekretarzem Rady został dr Adam Krzywoń.

Dr hab. Dariusz Kijowski jest prorektorem Uniwersytetu w Białymstoku ds. organizacji i rozwoju uniwersytetu, kieruje też Katedrą Prawa Administracyjnego na Wydziale Prawa UwB.