Sukces studentów prawa UwB na międzynarodowej olimpiadzie

Studenci Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku wywalczyli II miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz III miejsce w klasyfikacji grupowej na IV Międzynarodowej Olimpiadzie z Prawa Międzynarodowego Publicznego, jaka w dniach 2–3 kwietnia 2014 r. odbyła się na Uniwersytecie Janka Kupały w Grodnie.

UwB reprezentowali: Mateusz Rypina, Michał Rudy oraz Kamil Kulesza. Opiekunem grupy był dr Jarosław Matwiejuk. Reprezentacja Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku zajęła III miejsce w klasyfikacji grupowej. W klasyfikacji indywidualnej II miejsce zajął Mateusz Rypina, student V roku prawa na Wydziale Prawa UwB.

Olimpiada składała się z dwóch części. W pierwszej drużyny przedstawiały swoje prezentacje na temat prawa turystycznego oraz problemów związanych z turystyką. W drugiej części uczestnicy pisali test z prawa dyplomatycznego i konsularnego. Całość była prowadzona w języku angielskim. W rywalizacji wzięły udział studenci prawa uczelni z Polski, Rosji i Białorusi.