Dr Adam Czarnota, prof. UwB został wybrany na czteroletnią kadencję do rady zarządzającej RCSL

Dr Adam Czarnota, prof. UwB kierownik Katedry Nauk Historyczno-Prawnych i Komparatystyki Prawniczej, kierownik Zakładu Historii Idei Społecznych, Politycznych i Prawnych został wybrany na czteroletnia kadencję do governing board (rady zarządzającej)  Research Comittee for the Sociology of Law (Komitetu Badawczego Socjologii Prawa), ciała zrzeszającego socjologów prawa z całego świata. Na prezydenta wybrany został  Prof. Masayuki Murayama z Uniwersytetu w Tokio.  Rada złożona jest z 9 członków z : Brazylii, Indii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i z Polski.  Jednym z twórców RCSL był zmarły wybitny polski uczony Profesor Adam Podgórecki.

Gratulujemy serdecznie!