Dr Piotr Fiedorczyk w Radzie Dyrektorów stowarzyszenia The International Academy for the Study of the Jurisprudence of the Family

Dr Piotr Fiedorczyk z Katedry Nauk Historyczno-Prawnych i Komparatystyki Prawniczej został 10 czerwca 2014 r. wybrany członkiem Board of Directors (Rady Dyrektorów) stowarzyszenia The International Academy for the Study of the Jurisprudence of the Family. Kadencja trwa 3 lata. Stowarzyszenie powstało w 2011 r. i zostało zarejestrowane w USA. Skupia około 50 prawników zajmujących się prawem rodzinnym z 23 krajów. Zadaniem Akademii jest wymiana poglądów na temat rozwoju prawa rodzinnego oraz promocja ochrony małżeństwa i rodziny w prawie krajowym i międzynarodowym. Stowarzyszenie wydaje razem z wydawnictwem C. Hein rocznik pt. The International Journal for the Jurisprudence of the Family.

Prezydentem Akademii wybrano prof. Carolsa Martinez de Aguirre z Uniwersytetu w Saragossie, wiceprezydentami zostali: prof. Ursula C. Basset z  Pontificia Universidad Católica Argentina i prof. Stefano Trojano z Uniwersytetu w Weronie. Sekretarzem jest prof. Carmen Garcimartin z Uniwesytetu w La Coruna, członkami Rady Dyrektorów zostali wybrani: baronowa prof. Ruth Deech (sędzia członek Izby Lordów), rabin prof. David Bleich z Cardozo Law School w Nowym Yorku, dr Maria Cahill z Uniwersytetu w Cork, prof. Debora Gozzo z Universidade San Judas Tadeu z Sao Paulo w Brazylii.
Tegoroczne sympozjum Akademii odbyło się w La Coruna.

Gratulujemy serdecznie!