Studenci Wydziału Prawa zwyciężyli w debacie oksfordzkiej

W czwartek (30.10) w siedzibie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego odbyła się debata oksfordzka, której teza brzmiała „Województwo podlaskie nie wykorzystało w pełni szansy 10 lat członkostwa w UE”. Tezy bronili studenci Wydziału Prawa, zaś w opozycji byli studenci Wydziału Ekonomiii Zarządzania.

Jak w klasycznej debacie oksfordzkiej, stronę, której argumenty okazały się bardziej przekonujące wybrała publiczność. Decyzją zebranych gości zdecydowane zwycięstwo odnieśli reprezentanci Wydziału Prawa UwB.

Organizatorem dyskusji był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku, zaś Wydział Prawa reprezentowali: Łukasz Kierznowski, Łukasz Niemancewicz, Mateusz Olchanowski i Konrad Wnorowski.

Gratulujemy zwycięzcom!