Prof. dr hab. Leonard Etel na czele Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego

Prof. dr hab. Leonard Etel, rektor Uniwersytetu w Białymstoku, będzie kierował pracami Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego powołanej przy ministrze finansów. Nominację podpisała Prezes Rady Ministrów.

Komisja ma przygotować nowy projekt ustawy, który zastąpi obecną ustawę Ordynacja podatkowa. Zgodnie z założeniami Ministerstwa Finansów przygotowanie nowej regulacji ma umożliwić przebudowę i uproszczenie prawa podatkowego, zagwarantować podatnikom odpowiednie prawa i zwiększyć ich poczucie bezpieczeństwa.

W Komisji zasiadać będą wybitni przedstawiciele nauki oraz osoby wyróżniające się wiedzą praktyczną z zakresu ogólnego prawa podatkowego i procedur podatkowych.