Studenci prawa zwyciężyli w I Ogólnopolskiej Debacie Oksfordzkiej

Studenci Wydziału Prawa UwB zwyciężyli w I Ogólnopolskim Wyzwaniu Debatanckim pokonując studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W dniu 16 marca 2015 r. studenci prawa uczestniczyli w I Ogólnopolskim Wyzwaniu Debatanckim Studentów Prawa zorganizowanego z inicjatywy studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Debata dotyczyła postępowania karnego, a teza z którą musieli zmierzyć się studenci brzmiała: Zasada kontradyktoryjności stanowi zagrożenie dla obowiązywania zasady prawdy materialnej - w odniesieniu do nowelizacji kodeksu postępowania karnego. Komisja oceniająca składała się z wybitnych praktyków i teoretyków postępowania karnego: prof. zw. dr. hab. Cezarego Kuleszy, dr hab. Pawła Wilińskiego prof. UAM, Prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu Marka Rote, członka Wielkopolskiej Okręgowej Rady Adwokackiej adw. Małgorzaty Heller-Kaczmarskiej oraz przewodniczącego komisji Sędziego Sądu Najwyższego Stanisława Zabłockiego.

Białostocki Wydział Prawa reprezentowali studenci IV roku: Sylwia Czarnecka, Paulina Onoszko, Greta Mojsak (reprezentantka Studenckiego Koła Nauk Penalnych) i Przemysław Zawadzki (reprezentant i wiceprezes Studenckiego Koła Nauk Penalnych). Osoby te zostały wyłonione przez komisję w składzie: prof. zw. dr hab. Cezary Kulesza, dr Dariusz Kużelewski, dr Sławomir Oliwniak podczas Wydziałowej Debaty Oksfordzkiej, któą zorganizowało Studenckie Koło Nauk Penalnych w dniu 3 marca 2015 r.

Nasi studenci zajęli I miejsce w I Ogólnopolskim Wyzwaniu Debatanckim pokonując studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 105 - 91 pkt!

Gratulujemy serdecznie