Wydział Prawa - Uniwersytet w Białymstoku
 
AktualnościKonferencjeRelacjeKonkursy
II miejsce Wydziału Prawa UwB w rankingu wydziałów prawa Rzeczpospolitej 2015

 


 
IV Ranking Wydziałów Prawa „Rzeczpospolitej” potwierdził jakość kształcenia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W tym roku zwyciężył Uniwersytet Jagielloński, na którym studiuje najwięcej osób, na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet w Białymstoku jeden z mniejszych ośrodków kształcących prawników, zwycięzca pierwszej edycji rankingu.
 
W IV edycji rankingu „Rzeczpospolitej", tak jak w poprzednich, liczyły się trzy kategorie: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą.
 
Zwycięzcą rankingu Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobył 32,5 punktu na 45 możliwych, drugi – Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku - 30,1 punktu a trzeci – Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego29,5 punktu.
 
- Drugie miejsce wskazuje, że mniejsze ośrodki akademickie mogą z powodzeniem konkurować z największymi szkołami w kraju - mówi Prof. zw. dr hab. Emil W. Pływaczewski, Dziekan Wydziału Prawa UwB.  - Studia prawnicze powinny być elastyczne. Dlatego rozwijamy współpracę m.in. z uczelniami medycznymi, co pozwala studentom zajmować się prawnymi i medycznymi problemami zdrowia człowieka. Program studiów musi być interesujący, dlatego inwestujemy w młodych wykładowców, rozwój kół naukowych i konferencje międzynarodowe.
 
Drugie miejsce oznacza poprawę pozycji Wydziału, w ubiegłym roku zajął czwarte a w 2013 - trzecie miejsce. W rankingu wzięło udział 14 wydziałów prawa z uczelni publicznych i 8 z niepublicznych. Informacje o wynikach oraz metodologii rankingu można znaleźć na stronie www.prawo.rp.pl.
 
 

 

 

Finaliści IV Rankingu z dyplomami (w środku od lewej): Włodzimierz Gromski z Uniwersytetu Wrocławskiego, Emil W. Pływaczewski z Uniwersytetu w Białymstoku i Jerzy Pisuliński z Uniwersytetu Jagiellońskiego z Bogdanem Chrabotą, red. naczelnym „Rz” (po prawej) i Markiem Rockim, przewodniczącym Polskiej Komisji Akredytacyjnej (po lewej)
 
Źródło: Fotorzepa fot. Jerzy Dudek

 

 

 
 
Rekrutacja 2018/2019
© 2009 Uniwersytet w Białymstoku