V Turecko-Polskie prawnoporównawcze seminarium poświęcone prawnym i kryminologicznym problemom medycyny transplantacyjnej z tureckiej i polskiej perspektywy - 26 października 2015 r.

W dniu 26 października 2015 r. odbędzie się na Naszym Wydziale w Sali Rady Wydziału V. Turecko-Polskie prawnoporównawcze seminarium poświęcone prawnym i kryminologicznym problemom medycyny transplantacyjnej z tureckiej i polskiej perspektywy. Gościem honorowym będzie Prof. Dr. Dr. h.c. Yener Ünver - Dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu Özyeğin w Istambule. Wraz z Nim przybędzie delegacja czołowych karnistów i kryminologów tureckich. Druga część seminarium odbędzie się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Tematy wiodące to: tureckie i polskie regulacje w obszarze transplantacji komórek, tkanek i narządów, problem handlu narządami oraz zgoda małoletnich na pobieranie komórek, tkanek i narządów. Zapraszamy!