Dr hab. Piotr Fiedorczyk ponownie wybrany do Rady Wykonawczej Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Rodzinnego (ISFL)

W czasie trwającego w dniach 25-29 lipca b.r. w Amsterdamie Światowego Kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Rodzinnego (International Society of Family Law - ISFL)  dr hab. Piotr Fiedorczyk został ponownie wybrany do władz tego stowarzyszenia. Został członkiem 20-osobowego Executive Committee (Komitetu Wykonawczego) i jest w nim jedynym Polakiem. Prezydentem Stowarzyszenia został wybrany prof. Hugues Fulchiron z Uniwersytetu w Lyonie III (Jean Moulin Université Lyon III).

International Society of Family Law skupia prawników zajmujących się prawem rodzinnym – naukowców i praktyków – z 80 krajów świata.

W trakcie kongresu dr hab. Piotr Fiedorczyk wygłosił wystąpienie w sesji plenarnej: “Same sex family realities in Poland – the present state and the future”. W kongresie uczestniczyło 370 prawników rodzinnych z ponad 60 krajów świata.