Sympozjum “Judicial Protection in Family – too Little or too Much?” na Wydziale Prawa UwB 18-20 lipca 2017 r.

W dniach 18-20 lipca 2017 r. Wydział Prawa współorganizował i gościł uczestników sympozjum “Judicial Protection in Family – too Little or too Much?” Było to coroczne zebranie członków stowarzyszenia International Academy for the Study of the Jurisprudence of Family (IASJF), które było głównym organizatorem konferencji. W konferencji wzięło udział 36 naukowców z 11 krajów: Brazylii, Chile, Czech, Filipin, Hiszpanii, Izraela, Łotwy, Polski, Rosji, Ukrainy i USA.

Sympozjum zostało zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Prawa oraz sponsorów: Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Raiffeisen Polbank oraz Kancelarii Radcy Prawnego Janusza Trochimiaka. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.
Obsługę organizacyjną konferencji zapewniło Studenckie Koło Historii Prawa.

Organizator sympozjum dr hab. Piotr Fiedorczyk z Wydziału Prawa UwB został w jego trakcie wybrany do władz Akademii jako członek Rady Dyrektorów (Board of Directors). Prezydentem Akademii został prof. Stefano Troiano z Uniwersyetu w Weronie.

IASJF skupia ok. 60 członków z ok. 30 krajów świata i zajmuje się ochroną tradycyjnych wartości rodziny we współczesnym świecie. Jest wydawcą prestiżowego czasopisma International Journal of the Jurisprudence of the Family.