Dr hab. Grażyna B. Szczygieł, prof. UwB, powołana na członka Komitetu Redakcyjnego „Archiwum Kryminologii”

Pani dr hab. Grażyna B. Szczygieł, prof. UwB, została powołana przez Radę Naukową Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk na członka Komitetu Redakcyjnego „Archiwum Kryminologii” na lata 2011 - 2014.  "Archiwum Kryminologii" to najstarsze i jedyne czasopismo poświęcone wyłącznie kryminologii (rocznik), ukazujące się w Polsce od 1960 r. Założycielem i redaktorem naczelnym był prof. dr hab. Stanisław Batawia – twórca Zakładu Kryminologii INP PAN i Zakładu Kryminologii Wydziału Prawa i Administracji UW. W czasopiśmie ukazują się: monograficzne opracowania wyników badań kryminologicznych nad przestępczością, polityką kryminalną i funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, prezentacje koncepcji teoretycznych w kryminologii, opracowania historyczne: więziennictwo w okresie okupacji, raport o sądowych morderstwach (skazania na karę śmierci żołnierzy AK w latach 1944–1954).