Wydział Prawa - Uniwersytet w Białymstoku
 
AktualnościKonferencjeRelacjeKonkursy
Monitoring rozpraw sądowych z udziałem biegłych - praktyki

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące monitoringu rozpraw sądowych z udziałem biegłych - to doskonała okazja do zrobienia praktyki oraz zdobycia doświadczenia

Spotkanie odbędzie się w piątek - 8 czerwca 2018 r. - o godz. 14:45 w s. 213!

Przed spotkaniem - o godz. 13:30 w s. 213 - odbędzie się także prezentacja "Czas na ForensicWatch: stwórz własną konstelację!" - która będzie dotyczyła funkcjonujących w Europie i na świecie sieci nauk sądowych, w których działania włączała się fundacja Europejskie Centrum Inicjatyw w Naukach Sądowych [European Forensic Inititaives Centre (EFIC) Foundation].


Więcej o wydarzeniu:

http://podlaskifestiwal.pl/imprezy/czas-na-forensicwatch-stworz-wlasna-konstelacje/

MONITORING ROZPRAW SĄDOWYCH Z UDZIAŁEM BIEGŁYCH w ramach Obywatelskiego Monitoringu Sądów - niebawem Fundacja Europejskie Centrum Inicjatyw w Naukach Sądowych będzie wznawiać projekt Forensic Watch w części dotyczącej obserwacji rozpraw sądowych z udziałem biegłych. Wraz z Fundacją Court Watch Polska w ramach programu Forensic Watch przeprowadzony zostanie cykl monitorowania rozpraw z udziałem biegłych sądowych. To wyjątkowe doświadczenie, podczas którego można zapoznać się z różnymi praktycznymi aspektami dotyczącymi wykonywania zawodu prawnika będąc jeszcze na studiach.
Podczas obserwacji badane są: stawiennictwo, punktualność, słyszalność wypowiedzi biegłego, zrozumiałość wypowiedzi biegłego.


Pokłosiem monitoringu z 2016 r. jest raport, z którym możecie zapoznać się tutaj:

https://courtwatch.pl/wp-content/uploads/2014/04/Monitoring-rozpraw-sadowych-z-udzialem-bieglych.pdf 

 

 
 
Rekrutacja 2018/2019
© 2009 Uniwersytet w Białymstoku