dr Piotr Fiedorczyk powołany do Rady Wykonawczej Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Rodzinnego

Dr Piotr Fiedorczyk z Katedry Nauk Historyczno-Prawnych Wydziału Prawa UwB powołany został 22 lipca 2011 r. do Rady Wykonawczej Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Rodzinnego. (International Society of Family Law - ISFL). Jest aktualnie jedynym naukowcem z Polski zasiadającym w 19-osobowej Radzie. Wybór miał miejsce podczas XIV Światowego Kongresu ISFL we francuskim Lyonie.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Prawa Rodzinnego liczy ok. 650 członków z ponad 60 krajów - naukowców, nauczycieli akademickich zajmujących się tą problematyką. Powstało w 1973 roku w Wielkiej Brytanii. Zajmuje się wspieraniem badań, analizą prawodawstwa i promocją międzynarodowej współpracy w zakresie tworzenia i stosowania prawa rodzinnego.