Dr hab. Dariusz Kijowski, prof. UwB został ponownie wybrany na członka Trybunału Stanu

17 listopada 2011 dr hab. Dariusz Kijowski, prof. UwB, prorektor ds. organizacji i rozwoju UwB został ponownie wybrany na członka Trybunału Stanu.

Trybunał Stanu to organ, który został powołany do orzekania o odpowiedzialności osób zajmujących najważniejsze państwowe stanowiska. Jest organem niezależnym i oddzielnym od innych władz sądowniczych. Staja przed nim osoby odpowiadające za naruszenie konstytucji lub ustaw w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie sprawowania swojej funkcji. Trybunał Stanu składa się z przewodniczącego, dwóch zastępców przewodniczącego i 16 członków wybieranych przez Sejm spoza grona posłów i senatorów na czas kadencji Sejmu (4 lata).