Student III roku Wydziału Prawa będzie pierwszym rzecznikiem ds. studentów

25 kwietnia 2013 r. na konferencji prasowej w Białymstoku Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego, przedstawiła kandydata na stanowisko rzecznika ds. studentów w województwie podlaskim.

Mateusz Krzysztof Maciejczuk, student III roku Wydziału Prawa UwB, ma zostać rzecznikiem ds. studentów przy Marszałku Województwa Podlaskiego. Mateusz Krzysztof Maciejczuk będzie – jak powiedziała dziennikarzom Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego, w przerwie obrad Konwentu Marszałków w Białymstoku - pierwszym rzecznikiem ds. studentów przy samorządzie województwa w Polsce. Rzecznik ma pełnić funkcję doradczą, być pośrednikiem pomiędzy studentami a samorządem województwa i ma pracować społecznie.