Podręcznik „Legal English – niezbędnik przyszłego prawnika” nagrodzony certyfikatem ELL

W dniu 21 czerwca 2013 r. Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku otrzymał nagrodę European Language Label (Europejski Znak Jakości) za projekt „Opracowanie podręcznika do nauki prawniczego języka angielskiego Legal English – niezbędnik przyszłego prawnika”.
Projekt „Opracowanie podręcznika do nauki prawniczego języka angielskiego Legal English – niezbędnik przyszłego prawnika” realizowany był na Wydziale Prawa UwB w okresie od 2009  do 2011 r. W ramach tej inicjatywy odbyły się m.in. praktyczne zajęcia językowe, podczas których studenci i doktoranci testowali w praktyce materiały przygotowane przez autorkę podręcznika, prawników z UwB, a także z native speakerów.  Podręcznik został wydany drukiem w 2011 r. Od tamtej pory korzystają z niego nie tylko studenci z Białegostoku, ale także ci którzy studiują na innych uczelniach publicznych i niepublicznych kształcących na kierunku prawo.
European Language Label (Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych) to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej. W Polsce przyznawany jest od 2001 roku za projekty wykorzystujące nowatorskie rozwiązania w dziedzinie nauczania i uczenia się języków.
Nagrodę przyznaje krajowe jury ELL w którego skład wchodzą: przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, środowisk akademickich, instytucji zajmujących się kształceniem językowym oraz przedstawiciele zagranicznych instytutów kultury.

Certyfikat (podpisany przez komisarza UE ds. edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży oraz ministra edukacji narodowej) jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne.