Organizacje studenckie i koła naukowe Strona główna / Organizacje studenckie i koła naukowe / Koła naukowe / Koło Naukowe Prawa Medycznego i Farmaceutycznego „Pro Humanae Vitae”

Koło Naukowe Prawa Medycznego i Farmaceutycznego

„Pro Humanae Vitae”
Koło Naukowe Prawa Medycznego i Farmaceutycznego „Pro Humanae Vitae” to najmłodsza i najprężniej działająca organizacja studencka działająca przy Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Koło zostało założone 15 kwietnia 2014r., opiekę naukową nad działalnością KNPMiF objęła dr Urszula Drozdowska, specjalistka z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa medycznego.
Zainteresowania członków koła skupiają się wokół powstającej dopiero gałęzi prawa- prawa medycznego. Studenci organizują liczne projekty, biorą czynny udział lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Do najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Koło należą: odbywająca się cyklicznie Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Pacjenta, konferencje i seminaria lokalne, wykłady, szkolenia z zakresu prawa farmaceutycznego oraz z ustawodawstwa dotyczącego prawa medycznego.
W spotkaniach KNPMiF uczestniczą również studenci medycyny, farmacji i kierunków pokrewnych, co umożliwia konfrontację środowiska  naukowego oraz dyskusję nad nowymi problemami. Razem poszerzamy naszą wiedzę, jak  również organizujemy wiele przedsięwzięć pożytecznych dla społeczeństwa, gdyż dziedzina którą się zajmujemy, dotyczy każdego człowieka, a misja naszego koła wyrażona jest już w samej jego nazwie „Pro Humanae Vitae”- dla życia ludzkiego!
Zrealizowane projekty:
Szkolenie z Ustawy o ochronie zdrowia psychicznego
15 IV 2014r.

Konferencja naukowa „Transplantologia w prawie i medycynie”
29 IV 2014r.

Wykład dr. Nikolasa Nikasa "O prawnych aspektach ochrony życia i zdrowia człowieka, na gruncie zagadnień związanych z aborcją i klonowaniem"„Contemporary bioethical challenges. Healthcare rights of conscience, abortion and its impact on woman, human cloning, end of life”

5 V 2014r.
2014/2015
Udział w projekcji filmu „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego połączone z pogadanką na temat transplantologii
21 X 2015r.
Symulacja rozprawy sądowej „Krwawa jatka o transfuzję- autonomia woli czy ratowanie życia?” poprzedzona prelekcją pt. „Odpowiedzialność karna lekarza za dokonanie zabiegu lekarskiego bez zgody pacjenta”
19 XI 2014r.