Organizacje studenckie i koła naukowe Strona główna / Organizacje studenckie i koła naukowe / Koła naukowe / Koło Naukowe INNOWACJA / O nas

Słowem wstępu

Koło Prawa Zarządzania Funduszami Europejskimi zostało założone 11 kwietnia 2008 r. na Wydziale Prawa UwB przez grupę ambitnych, pełnych pomysłów oraz energii młodych ludzi pragnących aktywnie działać i zdobywać nowe doświadczenia.

Wśród celów, dla realizacji których powstało Koło, jest pogłębianie wiedzy członków w zakresie prawa zarządzania funduszami europejskimi. W szczególności poprzez tworzenie i realizowanie projektów będących ich pomysłem. W roku 2007 do Polski napłynęło rekordowe wsparcie finansowe z funduszy pomocowych, stanowiących impuls dla polskiej infrastruktury i społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy efektywnie wykorzystywać fundusze, nabywając przy tym umiejętności i doświadczenie tak niezbędne na obecnym rynku pracy. Pragniemy również promować regulacje dotyczące szeroko pojętej problematyki funduszy europejskich.
Współpracujemy z:
Katedrą Prawa Międzynarodowego
Ośrodkiem Prawa Zarządzania Funduszami Europejskimi
Kołem Medialnym WSFiZ
Towarzystwem Amicus

Dzięki współpracy z pracownikami organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i fundacji, w roku akademickim 2009/2010 zorganizowaliśmy szkolenia, w których brało udział łącznie ponad 200 osób. Uczestniczy wszystkich szkoleń otrzymywali certyfikaty. Mamy nadzieję, że szkolenia dotyczące funduszy unijnych, pisania projektów, pozyskiwania środków na rozpoczęcie działalności, pomogą ich uczestnikom w przyszłości.
Naszym dużym sukcesem są również dwie edycje skierowanego do licealistów konkursu Projektuj kreatywnie – działaj pozytywnie, zorganizowanego dzięki współpracy z Fundacją Prawo i Partnerstwo. Projektuj kreatywnie… jest to konkurs na najlepszy projekt związany z działaniem lokalnym. Daje młodzieży szkolnej szansę na rozszerzenie zainteresowań oraz sfinansowanie swoich pomysłów.

Więcej informacji na http://www.projektujkreatywnie.pl/index.html

Przyłącz się do nas! Zapraszamy!