Organizacje studenckie i koła naukowe Strona główna / Organizacje studenckie i koła naukowe / Koła naukowe / Studenckie Koło Nauk Penalnych

Studenckie Koło Nauk Penalnych

SKNP przy Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku powstało na jesieni 1987r. i jest najdłużej działającym kołem naukowym na Wydziale Prawa. Jego założycielem był prof. dr hab. Lech Falandysz. Opiekę nad kołem roztacza prof. dr hab. Cezary Kulesza, osobą, która udziela wsparcia w realizowaniu działań koła jest dr Dariusz Kużelewski.

Przez wszystkie lata swej działalności Koło starało się zainteresować studentów problematyką prawa karnego materialnego, prawa karnego procesowego oraz nauk pokrewnych tym dziedzinom. Celem Koła jest umożliwienie studentom sprawdzenia w praktyce zdobytych przez nich umiejętności.

Do głównych działań SKNP należą:

•    Cykl spotkań z prawnikami, praktykami oraz innymi osobami związanymi z szeroko pojętymi naukami penalnymi (m.in. sędziami, prokuratorami, komornikami, adwokatami, przedstawicielami Policji i wieloma innymi osobami),

•    Prowadzenie działalności naukowej w postaci pisania referatów, wyjazdów naukowych,

•    Branie udziału w rozprawach sądowych w charakterze publiczności,

•    Organizowanie wyjść do aresztu śledczego i zakładu karnego,

•    Organizowanie konkursów dla studentów II roku z zakresu prawa karnego materialnego oraz dla studentów III roku z zakresu postępowania karnego i kryminalistyki oraz konkursów na esej prawniczy

•    Prowadzenie szeroko zakrojonej współpracy z Policją, Zakładem Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz innymi organizacjami,

•    Utrzymywanie ścisłych kontaktów z kołami naukowymi z innych uczelni,

•    Organizowanie debat uczelnianych

Opiekunowie
prof. dr hab. Cezary Kulesza

dr Dariusz Kużelewski

Prezes   Ewelina Ewa Prabucka tel. 517 719 022 ewelina_prabucka@wp.pl
Wiceprezes

Marek Jednaszewski

marek.jednaszewski@gmail.com
Wiceprezes

Karol Dzikowski

kadottest@wp.pl
Skarbnik

Adrianna Niegierewicz

adrianna_niegierewicz@wp.pl
Sekretarz

Marlena Żukowska

madlen102x@wp.pl

SKNP to przede wszystkim ludzie, którzy potrafią ze sobą efektywnie współpracować, pomagać sobie wzajemnie. Umieją się przy tym dobrze bawić - co potwierdzają imprezy organizowane przez Koło. Życie studenta to nie tylko siedzenie w czytelni i przygotowywanie się do zajęć, to przede wszystkim czas, który pozwala na sprawdzenie się w różnego rodzaju sytuacjach, czas coraz to nowych wyzwań...

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą działalnością na spotkania SKNP we wtorki o godz. 18.00 w sali 216;)

Zarząd SKNP

II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Postępowania Karnego