,,II Tydzień akademicki – zostań radcą prawnym”

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza studentów na: II Tydzień akademicki – radca prawny na twojej uczelni.

II Tydzień akademicki odbędzie się na Wydziale Prawa UwB 8 kwietnia 2024 r., o godz. 13.15 w sali 216.

Jesteś osobą, która chce łączyć pracę zawodową z misją pomagania innym? Chcesz walczyć o prawa i wolności osób potrzebujących? Samorząd radcowski jest miejscem właśnie dla Ciebie! Zawód radcy prawnego pozwoli Ci realizować pasję pomagania i wspierania osób słabszych, a zarazem stworzy możliwość wykonywania atrakcyjnej pracy i budowania prestiżu zawodu zaufania publicznego.

Spotkajmy się, aby porozmawiać na następujące tematy:

• aplikacja radcowska – egzamin wstępny, przebieg aplikacji, czas trwania, egzamin końcowy,
  • ścieżka kariery w oparciu o zawód radcy prawnego – dlaczego warto zostać radcą prawnym? Własna kancelaria, czy może umowa o pracę?
  • samorząd radcowski – wstąp w szeregi ,,niebieskiego” samorządu prawniczego

,,II Tydzień akademicki – radca prawny na Twojej uczelni” to inicjatywa stworzona przez Krajową Izbę Radców Prawnych we współpracy z wybranymi uczelniami w całej Polsce. Wydarzenie ma na celu przybliżenie zawodu radcy prawnego. Radcowie prawni i aplikanci opowiedzą studentom prawa dlaczego warto wstąpić w szeregi ,,niebieskiego” samorządu prawniczego. Na spotkaniu nie zabraknie kluczowych informacji o aplikacji radcowskiej, zarobkach radców prawnych oraz szerokim spektrum możliwości działania i rozwoju zawodowego, jakie oferuje bycie radcą prawnym.

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.