Kodyfikacje XX wieku. 60-lecie Kodeksu cywilnego

25.03.2024
Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. “Kodyfikacje XX wieku. 60-lecie Kodeksu cywilnego”
Data: 24 - 25.05.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

W dniach 24-25 maja 2024 r. Studenckie Koło Historii Prawa we współpracy z innymi kołami, działającymi na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, organizują Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. “Kodyfikacje XX wieku. 60-lecie Kodeksu cywilnego”, w ramach której przedstawiciele środowiska akademickiego (studenci, doktoranci i nauczyciele akademiccy) oraz reprezentanci zawodów prawniczych (adwokaci, radcowie prawni, notariusze, sędziowie i inni) będą mogli zaprezentować swoje referaty dotyczące materii prawnokodyfikacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem aktów prawnych powstałych w okresie ubiegłego stulecia.

Ze względu na obchodzoną w tym roku sześćdziesiątą rocznicę powojennej kodyfikacji polskiego prawa cywilnego zachęcamy przyszłych prelegentów w szczególności do skierowania swoich badań w obszar genezy, okoliczności powstania i obowiązywania oraz nowelizacji tych regulacji na przestrzeni lat. Pragniemy również, aby Konferencja stała się forum do dyskusji o możliwych kierunkach przyszłych zmian obowiązujących przepisów, w tym z uwzględnieniem realiów dynamicznie zmieniającego się świata i rozwoju nowoczesnych technologii.

Dotychczasowe konferencje, organizowane przez Koła działające przy Katedrze Nauk Historyczno-Prawnych, Teorii i Filozofii Prawa oraz Komparatystyki Prawniczej Wydziału Prawa UwB, cieszyły się zainteresowaniem w wielu ośrodkach akademickich w całej Polsce, a ich uczestnicy często decydowali się na publikacje w czasopiśmie naukowym "Miscellanea Historico-Iuridica", wpływając na jego promocję w środowisku studenckich badaczy historii, filozofii czy teorii prawa. Udział w konferencji jest nieodpłatny.

Zgłoszenia należy przesyłać poprzez formularz: https://forms.gle/qiemaesiQ5g1iHBc6.

Istnieje możliwość publikacji pokonferencyjnej w czasopiśmie naukowym "Miscellanea Historico-Iuridica" (100 pkt na liście MNiSW).

Termin nadsyłania abstraktów mija 22 kwietnia 2024 r. o godz. 23.59.

W razie wątpliwości proszę kontaktować się pod adresem e-mail skhp@uwb.edu.pl  lub na profilu Studenckiego Koła Historii Prawa na Facebooku.

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.