Kryminologia a ONZ-owska pomoc rozwojowa dla praworządnego przeciwdziałania przestępczości

Wykład ekspercki z dr hab. Sławomirem Redo
Data: 29.04.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii, Katedra Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Międzynarodowe Centrum Badań i Ekspertyz Kryminologicznych serdecznie zapraszają na wykład ekspercki z dr hab. Sławomirem Redo, em. United Nations Senior Expert and Member of Staff of the United Nations Office on UNODC. Spotkanie będzie poświęcone ONZ-owskiej pomocy rozwojowej dla praworządnego przeciwdziałania przestępczości z perspektywy kryminologicznej.

Dr hab. Sławomir Redo jest członkiem Academic Council on the United Nations System oraz United Nations Studies Association. Pełnił funkcję starszego eksperta ONZ ds. zapobiegania przestępczości i wymiaru sprawiedliwości karnej oraz był pracownikiem Biura ONZ ds. Narkotyków i Przestępczości. Brał udział w organizowaniu i realizacji wielu projektów ONZ-owskich poświęconych m.in. wdrażaniu ONZ-owskich norm i standardów dla ofiar przestępstw, humanitarnego i skutecznego postępowania wobec sprawców przestępstw czy przeciwdziałaniu przestępczości zorganizowanej na świecie. Ponadto jest autorem wielu publikacji naukowych z zakresu problematyki przeciwdziałania przestępczości. Co istotne zajmuje się promowaniem edukacji kryminologicznej dla realizacji ONZ-owskiej Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Data: 29 kwietnia 2024 r.

Miejsce: sala 314 Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

Udział w wykładzie gwarantuje otrzymanie certyfikatu.

Na spotkanie obowiązuje rejestracja za pomocą formularza zgłoszeniowego, zapisy trwają do 28 kwietnia 2024 r.: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScA0DcGh4ZJwx3shTyoeRWKa6ysgt-JF63nrCXPMMgEfBWFZg/viewform

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.