Oferta wyjazdu w ramach Erasmus+ dla studentów kierunku prawa na semestr zimowy 2024/2025 do Syracuse University, College of Law, USA

26.03.2024

W ramach konkursu do programu Erasmus+ KA171-2023 na współpracę z państwami trzecimi niestowarzyszonymi z programem (spoza UE) Wydział Prawa UwB po raz pierwszy otrzymał zgodę i środki na wyjazd studenta do Syracuse University, College of Law, USA.

Oferta skierowana jest do studentów III oraz IV roku kierunku prawo. Uczestnik otrzymuje dofinansowanie do wyjazdu w postaci stypendium. Uczestnik otrzymuje dofinansowanie do wyjazdu w postaci stypendium na przybliżoną kwotę do 700 euro miesięcznie oraz 1500 euro dofinansowania do podróży. Student jest zwolniony z opłaty za studia na Syracuse University, College of Law.

Semestr zimowy trwa od 11 sierpnia do 13 grudnia 2024. Wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego (poziom minimum C1).

Dokumenty wymagane w procedurze kwalifikacyjnej należy złożyć do 7 kwietnia 2024 r.

Kandydaci do wyjazdów do USA podlegają dwuetapowej procedurze kwalifikacyjnej:

Etap I: Złożenie dokumentów

• CV w języku polskim  - zawiera informacje dotyczące edukacji (wskazanie aktualnego roku studiów, trybu), praktyk, dodatkowych osiągnięć, zainteresowań, średniej z ostatniego roku studiów, przynależność do organizacji studenckich,
  • List motywacyjny w języku angielskim- minimum 150 słów, maksimum 300 słów - opis motywacji do wyjazdu na Syracuse University College of Law.

Dokumenty należy składać do Koordynatora Programu Erasmus+  Joanny Quigley (sala 202, w godzinach pracy administracji) bądź na portierni Wydziału Prawa – do teczki oznaczonej napisem „Erasmus”

Etap II. Rozmowa kwalifikacyjna

• odbywa się przed komisją rekrutacyjną złożoną z koordynatora programu, przedstawiciela studentów oraz osoby sprawdzającej znajomość języka obcego; przeprowadzana jest w języku angielskim; sprawdzana jest znajomość języka pozwalająca na swobodną komunikację.
  • Rozmowa odbędzie się 8 kwietnia 2024 r. o godz. 9:00 w sali 320.
  • Wyniki podane zostaną bezpośrednio po przeprowadzeniu wszystkich rozmów kwalifikacyjnych.

Informacji udziela Koordynator law.outgoing@edu.pl

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.