Polsko-japońskie relacje w naukach kryminologicznych z perspektywy historycznej i współczesnej – cz. II

10.04.2024
Grafika przedstawia plakat promujący wydarzenie „Polsko-japońskie relacje w naukach kryminologicznych z perspektywy historycznej i współczesnej” cz. II. Po lewej stronie widnieje motyw japońskiego krajobrazu górskiego i zachodzącego słońca, po prawej znajduje się ramka z informacjami dotyczącymi wydarzenia – spotkanie poprowadzi prof. dr hab. dr. h.c. Emil W. Pływaczewski
Data: 16.04.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii działające przy Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. dr hab. dr. h.c. Emilem W. Pływaczewskim, emerytowanym profesorem Uniwersytetu w Białymstoku. Będzie to drugi wykład poświęcony polsko-japońskim relacjom w naukach kryminologicznych z perspektywy historycznej i współczesnej. Pierwszy z nich spotkał się z niezwykłym zainteresowaniem, wzięło w nim udział około 100 osób.
Profesor Pływaczewski jest byłym kierownikiem Katedry Prawa Karnego i Kryminologii na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz inicjatorem i twórcą Białostockiej Szkoły Kryminologii oraz Międzynarodowego Centrum Badań i Ekspertyz Kryminologicznych. Pan profesor obejmuje stanowisko przewodniczącego Rady Naukowej Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie oraz jest członkiem Kapituły Sztokholmskiej Nagrody w Dziedzinie Kryminologii („kryminologiczny Nobel”) i członkiem Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Kryminologii. Co ważne, jest również honorowym opiekunem naszego Koła Naukowego Prawa Karnego i Kryminologii. Ponadto w zakresie jego zainteresowań leży przestępczość i jej kontrola w Japonii.
Profesor Pływaczewski wielokrotnie przeprowadzał wykłady na japońskich uniwersytetach (w Tokio, Mito, Kioto i Osace) w ramach specjalnych honorowych zaproszeń. W listopadzie ubiegłego roku profesor Pływaczewski przebywał w Japonii na zaproszenie Uniwersytetu Tsukuba oraz Uniwersytetu Kansai w Osace. W ramach spotkania proponowanego przez Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii opowie uczestnikom o swojej współpracy z naukowcami japońskimi na przestrzeni lat. Profesor Pływaczewski, oprócz relacji polsko-japońskich, poruszy temat zagadnień kryminologicznych łączących te dwa kraje.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu!
data: 16 kwietnia 2024 r.
godz.: 18:00

Link do spotkania online: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZGFmOGQxNzItNmJlMi00ZDgyLTgxMWEtOWMzY2I4ZTVhM2Rl%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2276762ec9-1fab-4dce-86c4-ccae9ca8333d%22%2c%22Oid%22%3a%223e7db62d-1602-4c41-98cc-5ec0fb1e1ff8%22%7d

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/942049830571445

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.