Relacja z warsztatów pt. „Odpowiedzialność za szkodę w międzynarodowym prawie kosmicznym”

Odpowiedzialność za szkodę w międzynarodowym prawie kosmicznym

Dnia 20 lutego 2024 r. mgr Patryk Topolski - doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UwB, aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Białymstoku oraz członek sekcji wspierającej Studenckiej Poradni Prawnej - Pracowni Wydziału Prawa UwB przeprowadził warsztaty pt. „Odpowiedzialność za szkodę w międzynarodowym prawie kosmicznym”.

Prelegent przedstawił rodzaje odpowiedzialności (responsibility i liability) i ich przesłanki. Omówiona została także procedura dochodzenia roszczeń za szkodę w międzynarodowym prawie kosmicznym.

Na koniec uczestnicy mieli okazję do zadawania pytań, z której aktywnie skorzystali.

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.