Relacja z warsztatów w I LO w Białymstoku

Uczniowie I LO wraz z prowadzącą warsztaty mgr Sylwią Łazuk-Baranowską

Dnia 20 lutego 2024 r. mgr Sylwia Łazuk-Baranowska przeprowadziła warsztaty pt. „Umowa o pracę jako podstawa zatrudnienia pracownika młodocianego”, w których wzięli udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Celem warsztatów było upowszechnienie wiedzy w zakresie podstawowych praw i obowiązków pracowniczych młodych ludzi, wkraczających po raz pierwszy na rynek pracy.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi pojęciami z zakresu zatrudnienia, cechami stosunku pracy oraz elementami umowy o pracę. Omówione zostały także regulacje dotyczące szczególnej ochrony pracy młodocianych.

Licealiści aktywnie uczestniczyli w warsztatach – chętnie zadawali pytania oraz dopytywali, na co powinni zwracać uwagę przy podpisywaniu pierwszej umowy o pracę.

Warsztaty odbyły się w ramach Dni Nauki I LO w Białymstoku.

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.