Uczniowie klasy patronackiej Wydziału Prawa UwB z III LO z wizytą w Sądzie Rejonowym w Białymstoku

Uczniowie klasy patronackiej na sali sądowej

W dniu 6 marca 2024 roku klasa patronacka Wydziału Prawa UwB Ia z III Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku udała się na wizytę do Sądu Rejonowego w Białymstoku.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek sądu, w tym największą w województwie salę rozpraw, jak i areszt znajdujący się w sądzie. Następnie wzięli udział w spotkaniu z sędzią SR dr. Tomaszem Kałużnym. Klasa Ia z zaciekawieniem wysłuchała krótkiego wykładu o wymiarze sprawiedliwości i wzięła udział w dyskusji na temat roli sądu. Na koniec uczniowie uczestniczyli w ogłoszeniu wyroku.

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.